6 Mart 2008 Perşembe

İstanbul'da Kuş Göçü Başladı


İstanbul'da kuş gözlemi


istanbul gözlem
Şehrin içinden uzaklaşıyorum. On yıldır oturduğum semtlere baktığımda ,yakın zamanda Edirneden Evropaya postalanacağım izlenimine kapılıyorum. Sırasıyla Çengelköy, Beşiktaş, Sariyer, Başakşehir4.Etap'tan sonra Beykent. Zor olsa da yaza kadar sabır diliyorum kendime. Bazen şaşıyorum İstanbul levhalarını görünce içim cız ediyor... 

Taşınmalıyım...taşınmalıyım, kendimi toparlayıp şehrin içine atmalıyım.. Allahtan göç mevsimi başladı da Büyükçekmece Gölüne yakın olmanın avantajlarını kullanıp çok sevdiğim Kuş Göçü Mevsimini doya doya izleme fırsatı buluyorum. Bardağın dolu tarafı bu yani. Ülkemiz sadece tarihi ve turistik alanlarıyla değil, coğrafi mirası ve biyolojik mirası ile de gezilmeye değer.

Abstract

I am an amateur bird watcher in Istanbul.Welcome to Turkey in other words the cradle of civilization hosted many civilizations throughout history. From the trace of the first humanity dated back to 3000 BC to the modern Turkish Republic, you'll observe how rich culture Turkey has and not only the richness of this deepseated culture but also the wide variation of fauna and flora of this natural geographic bridge linking Asia and Europe.