26 Nisan 2008 Cumartesi

Sevimli İstanbul Otelleri

İstanbul'un Özel, Sıcak ve Samimi Otelleri


Benim ilk favorim Nişantaşındaki Sofa Otel, bence tam bir şehir oteli, Sonra Elmadağ Divan Oteli, Point Otel Gayrettepe,  Ahu Aysal'ın sahibi olduğu bu Les Ottomans, otelimiz butik oteller arasında en dikkat çekeni. Otel Kuruçeşmedeki Muhsinzade Yalısı'nın restorasyonu sonunda 2006 yılında açıldı. Otel ülkemizde feng Shui felsefesine göre düzenlenen ilk konaklama merkezidir. Daha otele adım attığınızda  fiyatlarıyla korkutan bir yer izlenimi veriyor. Yemekleri lezzetli. İstanbul sosyetesinin sık sık kullanıdığı mekan Osmanlı tarzındaki kumaşlarla döşenmiştir. Giriş kısmındaki bar ve ordaki koltuklar sıcak bir hava vermiş. Manzarası ve restoranıyla çok güzel butik oteldir Les Ottomans, Estambul'a yakışır bir otel.

Abstract

Istanbul Les Ottomans Otel


Located on the most magnificent section of the Bosphorus, Hôtel Les Ottomans is an oasis of tranquility and harmony amid stunning Turkish surroundings. The first and only hotel in Turkey fully designed according to the principles of Feng Shui.
One of the most luxurious and exclusive retreats in Turkey, the hotel’s exterior remains faithful to its original design, while inside a splendid mix of lavish furnishings and paintings combine perfectly with the latest technology. The decor of the hotel’s ten suites unites the Ottoman tradition with the pleasures of an opulent lifestyle...