11 Mayıs 2010 Salı

Ali Sami Yen AVM olmak zorunda mı?


Alisamiyen stadı

Alisamiyen Stadı Konut Oluyor


Toplu Konut İdaresi  (TOKİ) açıkladı, satış için verilen 416,5 milyon liralık teklifi “iyi, ama yetersiz” dediler. İhale iptal edildi Ali Sami Yen Stadyumu’nun arsasının bu kez gelir paylaşımı yöntemiyle yeniden satışa çıkıyor.

Modernleşme Göstergesi'ni AVM'lere İndirgemek


Modernleşme ana göstergemiz plaza ve AVM’lere indirgendiği için söylenecek söz kalmıyor. Yakında kentsel dönüşümde başlar. Off İnşaat sahası gibi olur İstanbul. Nefes alacak yerimiz yok arkadaş bize plaza değil park lazım. Yahu şu sesimizi duyun. Nefes alamıyoruz nefes. Şehir üstümüze üstümüze geliyor.


Yeşil alan mecidiyeköy likör fabrikası

Mecidiyeköy Likör Fabrikası, Ali Sami Yen 


Şunu sormak lazım, koskoca İstanbul'a Ali Sami Yen kamulaştırılıp yeşil alan olarak kullanmak doğru olmaz mı? İlla satmak mı lazım! Bu insanlara bir gıdım yeşillik hediye etmek zul müdür?

Yeşil alan ilan edilse Ali Sami Yen çoluk çocuk, yaşlı genç taze bir nefes alsa ne olur!!! Ben şehrimizin azınlıklarına (ki lafı hiç sevmiyorum) teşekkür ediyorum. Mecidiyeköy'deki mezarlık olmasa yeşil göreceği yok milletin. Mezarlık olmasa orayı da çoktan yıkıp bina dikerlerdi.

Yok yok satmak lazım Ali Sami Yen’i park yapmak lazım. Ama kimin umurundaki şimdiden plazanız hayırlı olsun millet birkaç yıla tepimizde inşallah!