24 Nisan 2011 Pazar

Bende seni öpüyorum Aslan parçası

Her yıl büyük bir keyifle izlediğimiz TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliğinde TRT’yi bu yıl beğenmedim. İstanbul'un havasından mı, TRT'nin havasından mı anlayamadım. Hâlbuki sunucular da çok iyiydi. Sanki bir şey eksikti ama ne bilemiyorum!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında, 1979 yılından beri her yıl Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından düzenlenen şenliklerle kutlanır. Her biri dünyanın bir tarafından gelen 8–14 yaşları arasındaki çocuklar, çocuklu gönüllü Türk aileler tarafından evlerinde ağırlanır.

UNICEF tarafından da tanınan 23 Nisan Çocuk Bayramı 1979’dan bu yana ülkeler arası düzeyde kutlanıyor. 23 Nisan Çocuklar arasındaki kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirerek barış içinde yasayacakları bir dünya kurulması amacıyla düzenlenmektedir.

23 Nisan Bayramımız Kutlu olsun, Atamızı saygıyla anıyoruz, sayesinde her yıl çocuklar gibi şen oluyoruz. Biz de en az bu çoğumuz kadar onu seviyoruz. Videoyu izleyince duygulanmamak elde değil. 

Abstract

Turkey on National Sovereignty and Children’s Day, held on April 23 each year Children's Day was originated as the National Sovereignty Day of Turkey in 1920. Mustafa Kemal Atatürk, the founding father of modern Turkey, dedicated April 23rd as the official Children's Holiday. Children show their appreciation and celebrate their special day with their own parades, dance, music performances and entertainment throughout the day. In 1979, UNICEF recognized the Children's Holiday and it has since been celebrated as an International Children's Day. Turkish Radio and Television Corporation has been organizing international children’s festivals, held during the week of April 23, since 1979. Mustafa Kemal is our hero and leader. We also like this boy we love him. This video recorded Turkish Police’s cam in Sakarya. Click here to view this video.

Photo Source:AA