28 Mart 2012 Çarşamba

Neden yorgunsun Herakles!

Kültür Bakanlığı uzun zamandır Anadolu’dan kaçırılan eserlerin peşinde. Herkül(Herakles) heykeli Boston'dan alınıp ülkemize getirildi. Hatta başbakan bizzat bu taşıma için kendi uçağının kullanılmasını istemiş. Koskoca Herkül bu, kargo ile gelecek değil ya! Peki neden yorgundur Herkül? Çünkü kendisi feleğin çemberinden geçmiştir. Altın Post'u aramak üzere İstanbul Boğazından geçip Giresun Adasına kadar define arayan maceraperest kişiliğe sahiptir. Bir ara kafayı kırıp karısını ve çocuklarını öldürmüştür! Miken kralı günahlarından arınabilmesi için Herakles'e 12 görev vermiştir. Şimdi bu görevleri bilen varsa devamını okumasın. 
Biliyorum ama yine de pekiştirelim Bolat diyenlerle devam ediyoruz:
1) Nemea aslanı öldür! Çok zalimsin hacı!
2) Haydria yılanını öldür! Hayde bre yazık değil mi hayvana! İki de bir öldür öldür nereye kadar!
3) Artemis’in altın boynuzlu geyiğini yakala! Altının onsu çok para bozdur bozdur ye, yastık altı yap dolara euro'ya çevir.
4) Ermanthos domuzunu öldür! Köylünün hasadını mahvetmiş  ama öldür demiyorum bak! 
5) Stymphalos gölünde insan yiyen kuşları öldür! Geçen ciyak ciyak başımın etini yediler ben öldürmedim, sana ne oluyor!
6) Kral Augias’ın ahırını temizle! Bak sonunda adam gibi iş buldun krala söyle SSK’nı hemen yaptırsın, öğle yemeği için ticket versin, akbilini doldursun.
7) Hyperidlerin bahçesinden altın elmaları çal! Elma, Adem Baba, Cennet, Cehennem, aman dikkat kızlara asılma Atlas Baba’ya dikkat et sopayı yersin. 
8) Giritli Minos’un kuduruk boğasını zaptet! Vaktin varsa İstanbul'daki öküzlere de el at cabbarım, canavarım. 
9) Troya kralının insan eti yiyen atlarını götür. Varsa böyle atlar direkt sucuğa gönder demiyorum paso öldürüyorsun!
10) Amazon kraliçesini öldür. Yuh, Allahın Titanı böyle görev mi olur! 
11) O kralın sığır sürüsünü al bu krala ver! Yağma Hasan'ın böreği gibi güç sende kime istersen ver Herkül paşam. 
12) Ölüler diyarından Kerberus’un köpeğini getir! Köpek üç başlı Hacı Herakles, bir veterinere götür be baban Zeus hayrına.
Eveeet, başından bu kadar iş geçen Herkül yorulmasın da kimler yorulsun. Anadolu’nun Konya, Kayseri, Antalya gibi yerlerine türbeleri, pardon lahitleri dikilmiş Yorgun Herkül'ü selamlıyoruz. Hoş geldin Herkül.


Not: Bu postu dobra insan stil direktörü'ne ithaf ediyorum. Çünkü yazdığı bir yorumda bana "hacı" diye başlayarak attığı yorum beni benden almıştır, kendisini dürüst, samimi buluyorum, blog dünyasının ondan öğreneceği çok şey var.