17 Nisan 2012 Salı

Abuk subuk haller!

Tuzlu yemeyeyim diyorum, kendime hakim olamıyorum! Akşam biraz çıtır çerez yiyip Madmen’in yeni sezon bölümünü izlemek için kanepede yerimi aldım! Uzanınca, uyumuşum şu gördüğüm rüyalara bak! Adamın biri elinde çekiçle geldi! Gök gürlüyor gözlerimi açıyorum bizim tavan yok arkadaş, Van Gogh Alive sergisi gibi! O ne bea! Acayip bir adam gökyüzünde, al barbar Conan’ı çarp elli ile öyle bir şey!  Artistik hareketler yapıyor! “Kimsin sen, biz korkamayız oğlum öyle abuk subuk kıyafetlerden kimsin len!” diyorum. Pis pis sırıtıyor, elindeki çekici fırlatıyor şimşek çakıyor ardından gök gürültüsü sonra yağmur! Heeeeyt diyor zemheriyi getiriyor, baharda açmış bütün İstanbul erguvanları çatırt çatırt diye dökülüyor! Mevsimleri birbirine katıyor kafamı bozuyor!

La havle! “Sustursana oğlum şu gök gürültüsünü, ben Madmen izleyemeyeceğim” diyorum zınk çekiç atıyor gök gürültüsü susuyor, güneş açıyor! Önce bir kahkaha ardından lanet orağıyla gök gürültüsünü patlatıyor ve bana bağırıyor! “Asıl sen kimsin miskin herif daha çoraplarını bile çıkarmamışsın yatakta, vuhahahhahahahaa” diye gülüyor! Hemen cevap veriyorum “Biz Türküz oğluuummm yemeyiz böyle inli cinli, perili vampirli hikayeleri, kimsin sen diyorum” diyorum.

Gökyüzü koskaca bir ekran oluyor ve şimşekle karışık bir ses “Ben şimşekler tanrısı THOR” diyor ve ekranda THOR fragmanı çıkıyor ve ben uyanıyorum! İlk iş çoraplarıma bakıyorum hakikaten ayağımda yahu! İlk sözüm “senden büyük Allah var oğlum THOR!”oluyor. Freya’yı yazdık bunu yazmadık ya ondadır! “Allah belanı versin Thor” ahanda buraya yazıyorum! Bizdeki şansa bak arkadaş Freya girmiyor bu adam irisi giriyor rüyamıza!
Thor: İskandinav mitolojisinde elinde çekici ile gökyüzüne ve şimşeklere fırtınalara kısaca tüm hava durumuna hükmeden tanrıdır, sevişme savaş ilkesini benimsemiştir! Elindeki orak bumerang gibidir geri döner. Keçileri at arabası yerine kullanır, karnı acıkınca onları yer derilerinden tekrar keçi oldurur. Bugün inglizcede kullanılan Thursday, Thor’s day şeklinde Thor’un gününden bozmadır. Almanlarda mite inanır fakat bir farkla Alman mitinde Thor “Donar” olmuştur ve ne ilginçtir ki Almanca “Donnerstag” Perşembe demektir.
Kaynak: jasoncopland.com