6 Mayıs 2012 Pazar

Golden Horn Brass'a başarılar dilerim

Efenim, diyelim ki üstünüzde hafif bir uyuşukluk var ya da sıkıntılı bir Estambul akşamüstündesiniz! Olur ya canınız  dışarı çıkmak istemiyor! Yandım bittim kurtar Bolat modundasınız! Kafa error vermiş, bünye kendini salmış, tembel tosbağa moduna girip karşıma geldiniz size ilk tavsiyem şu yan etkisi olmayan nihavend longa ile tozunuzu almak olur. Bu video size ilaç gibi gelecek. Longa aslında bir nevi oyun havası anladığım kadarıyla. Ben longanın kürdilihicazkarını, neveserini, şehnazını, ferahzadesini kısaca her halini severim  Golden Horn Brass bakır nefesli beşlisinin Nihavent longası da pek dinlenesi olmuş. Begüm Azimzade ve grubuna saygılarımı sunuyorum. Donizetti Ödülleri'nde kendilerine başarılar dilerim. Blogger arkadaşlarım Golden Horn Brass’a Yılın Oda Müziği Topluluğu dalında oyverirseniz de çok memnun olurum. Donizetti ödüllerini düzenleyen Andante Dergisine, KÜSAV’a ve Beyoğlu Belediyesine teşekkür ederiz.
Donizetti de kimdir Bolat? Giuseppe Donizetti Constantinople’ü kendine ikinci vatan ilan ederek bu memleketin bandosuna 28 hizmet vermiş öpülesi bir İtalyandır maestrodur. II.Mahmut Silivriden İstanbul'a dönecekken kendisine eşlik den bandonun karayolu ile döneceğini öğrenince onları vapuruna davet etmiş ve 2 saat icralarını dinlemiştir.Giuseppe Donizetti Paşa benim için İtalyandan ziyade Türktür ruhu şad olsun! Adına düzenlenen ödül töreni çok anlamlıdır organizasyon sahiplerine teşekkür eder Golden Horn Brass’a da başarılar dileriz.

Not: Golden Horn Brass, Türkiye'nin ilk bakır nefesli beşlisidir. Begüm(Gökmen) Azimzade tarafından kurulmuş ve çalışmalarına 2004 Temmuz ayında başlamıştır. Bünyesindeki sanatçıların hepsi klasik batı müziği eğitimi almış olup, halen Bilkent Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarındaki görevlerinin yanı sıra bu grup ile sanat yaşamlarını sürdürmektedir.