29 Mayıs 2012 Salı

Vah sana gazeteci kardeş!

Kim ne derse desin, kimin tirajı ne olursa olsun, Hürriyet hala bu memleketin en iyi gazetesi. Doğruya doğru! Hürriyet Gazetesi haricinde gazetecilik olayında çaptan düşme var. Bence sebebi ekonomik. Gazeteci kitap okuyamıyor ki, kendini geliştirecek süreli yayın satın alamıyor ki, müzeye, sinemaya gidemiyor ki, konser izleyemiyor ki, altında arabası yok ki, bırak yurt dışını şehir dışına çıkıp kafa dağıtamıyor ki, tatil yapamıyor ki... Taksit, kira, fatura ödemeden boğulmuş gazeteci nasıl toplumun önünde gidecek! Sen gazeteciyi üç kuruşa talim ettir sonra bu insandan toplumu etkileyecek haber yapmasını bekle! Olur, çok beklersin daha! Sen bu kafa ile devam edersen ayağının altındaki zemin kayar medya patronum! Elindeki işinden olursun patronum!
          İşlerini medya aracılığı ile düzelten patronlar! Ellerindeki kamuoyu oluşturma gücünü sopa ya da havuç olarak kullanan patronlar! Babanızın hayrına değil, işinizin saygınlığının artması için, gazetecilerin maaşlarını iyileştirin derim! Bakın bu zamlar itibar ve reklam olarak size geri dönecek! İşinizin saygınlığı artacak! Medyada çalışan insan kaynağı kalitesi gelişecek!
          Neyse efenim, başka bir haberim var size. Aydın Boysan tarafından tasarlanan İkitelli Hürriyet binası yıkılıyormuş. Bu haberi Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmazdan öğreniyoruz. Hürriyet Medya Towers yıkılıp, yerine AVM ve rezidans yapılacakmış. Mehmet Yılmaz inceden dokundurmuş Hürriyet Medya Towers için “ içinde Türklerin çalıştığı binanın adı neden medya towers oldu hiç bilemedim…”demiş. Ne değişecek ki Mehmet Yılmaz eğer hala Doğan Burda Rizzoli’deysen gideceğin yerin adı da Mecidiyeköy Trump Towers aynı hamam aynı tas! Vay be kafiyeli oldu! 

          Bana kalırsa medyada en iyi yere mekan olarak Habertürk sahip olmuş Ciner Grubunu kutlamak lazım! Sabah ve ATV de güzel yerde ama kapısında yazan bu iş yerinde grev var afişi insanın içini burkuyor, insanı bu medya grubundan soğutuyor.