8 Ağustos 2012 Çarşamba

Hay senin insan olduğunun...

Çaresi bulunmayan bir hastalığa yakalandınız ve bunun sonucunda yaklaşık 1 yıllık ömrünüzün kaldığını öğrendiniz. Kalan 1 yılınızda ne yapardınız ?
Benden önce ölecek olan zavallı insanları düşünür kendimi avutur, yer içer gezer, dost akraba ile helalleşirdim. Milyonlarca insan gibi kendimin de ölümlü olduğunu telkin ederdim. "Çok yaşayan yüze kadar yaşıyor" derdim herhalde! Sonra vasiyet ederdim, "beni Yahya Efendi Dergahı mezarlığında İstanbul Boğazına nazır bir yere gömün" diye!
Fobileriniz , takıntılarınız var mı ? Varsa neler ?
Fobim yoktur, cimri insan gördü mü uyuz olurum, kaçar uzaklaşırım oradan. Bir de nobran insanları çekemem, küstahlık, kabalık, meydan okuma, zayıfa karşı şiddet karşısında içimdeki aslan kükrer başımı derde sokarım! Yapma şunu diyor yapıyorum!
Bir sabah kalktınız ve dünyada hiç bir insan olmadığını öğrendiniz, ne yapardınız ? 
Koskoca bir hasssssstiiiiiir! Len nere gitti bunca adem evladı oğlum der, kukumav kuşu gibi otururdum.
Dünyayı dolaşmak isteseniz hangi ülkeden başlardınız ? Neden ?
Etiyopya Omo havzasından başlar insanlığın yayılma yolu, İsrail, Filistin, Anadolu, Balkanlardan, Almanya, Danimarka’dan kutba kadar iz sürerdim, nerde trak orda bırak durumu!
İtiraf edin prens/prenses e dönüşür diye kaç kurbağa öptünüz ?
Öpmedik canım, öpmeyiz de amfibi hayvanını! Ne öpecem Allahın kurbaasını!
En son yaşadığınız küçük düşürücü, unutamadığınız olay?
Beş yıl önceydi, yanlışlıkla orta kademe yöneticiler yerine tüm yöneticileri konferans salonuna toplayan kamu kurumu konferans salonunda, onca insanı görünce heyecandan ağzım kurumuş dilim damağıma yapışmış şaşkınlık içinde. Ülen ayvayı yedik bunca insana ne anlatacağız diye apışıp kalmıştım. İlk 3 dakika dilim dönmedi, mikrofon bozukmuş numarası yaptımdı! Meğerse çok kolay anlatabiliyormuşum.
Hayatınızın bir kitap/ film olmasını isteseydiniz hangi kitap/film olmasını isterdiniz ?
İlyada
En yakın arkadaşınızın bir uzaylı olduğunu ve sizi ilk denek olarak kendi gezegenine götüreceğini öğrendiniz, ne yapardınız?
Hay senin insan olduğunun diye başlayan cümlemi…..noktalarsız tamamlardım. Oğlum adam değilsin sen derdim herhalde!

Not: Mim, tamamdır Umay, unuttuğum mimleri hatırlatan olursa sevinirim:) Yoğunluktan atladığımız oluyor malum!