15 Ekim 2012 Pazartesi

Lifegem Ahiret İnovasyonu


İstanbul dünyanın 100 büyük şehri arasındaki inovasyon endeksinde 89. sıradaysa, varın diğer şehirlerimizin durumunu siz düşünün. Ülkemizin de dünya inovasyon sıralamasındaki yeri pek parlak değil, 125 ülke arasında 65.sıradayız!

Bakın Amerikalılar “Ahiret inovasyonu” yarattı. Bir diğer deyişle “öte dünya yenilikçiliği.” La havle! Şimdi bana niye kızıyorsunuz arkadaş, bunu ben icat etmedim ki! Amerikalılar yapmış! "Ne yapmış?" LifeGem adlı bir Amerikan şirketi, ölü insanların küllerinden sentetik elmas yapmış! Ya işte öyle!

Mineşşeytanirraciiiiimmm!

Eğer bu dünyada hayırlı bir evlat veya hısım bıraktıysanız, zamanında onlara cömert davrandıysanız, küllerinizin üzerine para verip krematoryum’dan (ölü yakma yeri) gelen hammaddeyi parasına göre elmasa çeviriyorlar! 3 bin dolara elmas var 25 bin dolara elmas var. Neticede beden dediğin şey karbondur. Sizi yakıp küllerinizden doğduruyorlar. El alem elmas olmak için 3 milyon yıl beklerken, siz bastırıp parayı şıppadana usta ellerde sentetik elmasa dönüşüyorsunuz!

Bir gün kafayı kırıp “Ya herro ya merro, yakın ülen beni” derseniz elmas olmak için bay Greg Herro’nun şirketi Lifegem'e başvuracaksınız. "Yok, bu inovasyon olayı beni bozar arkadaş, toprağa karışayım, çiçeğe dönüşeyim, suya ulaşayım, havaya karışayım" diyorsanız, şimdilik belediyelerimizin mezarlıklar için ürettiği online dua sistemleriyle yetineceksiniz.

Mevtanın küllerinden "ahiret inovasyonu"… Korkulur arkadaş, korkulur şu insan evladından!