12 Haziran 2013 Çarşamba

İstanbul'da yaşanmaz artık!

gezi parkı olayları kent politikaları

Kentleşme sorunu

Şiddetle bir yere varılmaz, şiddet kimden gelirse gelsin önemi yok. Şiddete karşıyım! Milleti biz, siz diye ayırmak ayıp! Yüzdelere bölmek çarpanlara katsayılara ayırmak doğru değil! Bağırmak çağırmakla, yakmak yıkmakla ya da azarlamakla bir yere varılamaz! Küfür kime edilirse edilsin ayıp!  
Unutulmasın ki habis menfaatler geçici, milletimiz ve onun yüce menfaatleri kalıcıdır. Bitirelim şu eylemleri artık, yenme yenilme duygusu taşımadan yoksa derenin kuşunu derenin taşıyla vurmaya çalışanlar taş aramaya başlar! Yetkililer şunu anlasın lütfen. Kentsel dönüşüme itirazımız yok ama bu ne kat kat! Estambul ger gün  göğe yükseliyor, arşa değecek başımız. Bu sabah yağmur var İstanbul’da ama toprak kokmuyor dostum bu ne iş. O betonun,  kara asfaltın nemle buluşan kokusu da acayip.

Ayamama Deresi

Ayamama Deresi taştı onca insan öldü etrafına konut yapılmayacak var olanlar yıkılacak dendi, yapılaşma son gaz devam ediyor. Hatta dereyi yükseltip okul bilem yaptılar. Sarıyer Deresi’nin üstü kapatıldı, İstinye Deresinin içine konutlar dikildi dere me kalmadı!
Dere yok, ağaç yok, koru yok bu ne iş arkadaş bu ne iş!
"İstanbul'da yaşanmaz artık" mı?
Fotoğraf Kaynak: Narphotos / Kerem Uzel