24 Temmuz 2013 Çarşamba

Anneye Post Yazmak

Anneye Mektup,

Bir Oğuldan Bir Anneye Blog Post
Bir çocuk annesine hangi kelimelerle sevgisini tam olarak ifade edebilir bilemiyorum anne! Ne yazsam içimdeki hasretini ifadeye yetmeyecek! İçimde hep özlemin baki! Hatırlar mısın bilmem hani, kör kötük sarhoş olmuştum da yüzümü sen ellerinle ellerinle yıkamıştın. Bir kıza zil zurna aşık olmuştum da ah oğluşum vah oğluşum diye sen teselli etmiştin. 

O kızla ilk buluşmamızda pabuçlarımı ellerinle özenle silerek evden beni sen uğurlamıştın. Evlendiğim günün ilk sabahı "Anne" diye sayıklayınca  eşim çok bozulup durumu sana anlatmış. Duydum ki iki gözün iki çeşme olmuş! Biliyorsun ne yapsam bastıramıyorum, bitiremiyorum hasretini Anne! 

Hangi kadın ya da hangi varlık annenin yerini tutabilir! 

İşten ayrılsam aman oğlum yaman oğlum! Elime kıymık batsa aman oğlum yaman oğlum. Seni senden daha çok kim sever Bolat derseniz. Benim için  "Anne" dir o varlığın adı. Allah tüm annelerin ömürlerini uzun etsin, vefat edenler nur içinde yatsın. Söz vermiştim 15 yıl sonra doğduğum toprakları ziyaret edecektim ama olmadı! Biliyorum, beni merak ediyorsun Anne. Ruh dünyamın pelesengi, kodlarım genetiğim Anne. 

Biliyorum, sitemler ediyorsun! Yollarımı bekliyorsun! Biliyorum, ne buluyorsun o şehirde diyorsun! 

Doluya koyuyorum olmuyor, boşa koyuyorum dolmuyor Annem! Ateşe atılmış küçük  bir semenderim ben İstanbul'da! 

Doğduğum toprakları özlesem de bana acı veriyor Annem! Bu ne yaman çelişki Anne! Bu ayrılıklar neden Annem? 

Dualarını bekler, ellerinden öperim Annem!

Oğluşun...