2 Eylül 2013 Pazartesi

Sana havadan baktık aziz İstanbul

Son İstanbul tempo

Son İstanbul

İstanbul’un tepeden silueti değişiyor bu hafta Tempo Dergisi alkışlanacak bir iş yaptı “Son İstanbul” kapağıyla çıktı. Ayşegül Savur Özgen yönetimindeki Tempo Dergisini alkışlıyorum. Bize aziz İstanbul’u tepeden gösterdiler. Azizliği pek kalmamış İstanbul’un. Yaralı bir ceylan gibi, her yeri yara bere içinde avcı oklarıyla delik deşik!

Üçüncü Köprü, Çamlıca Cami

Kuzey Ormanlarının göbeğinden geçen üçüncü köprü, Çamlıca’ya yapılan en böyyük cami. Maltepe ve Yenikapı sahilindeki dolgular…Ne yazsak ne söylesek boş. Hani derler ya ayı yavrusunu severken öldürürmüş diye durumumuzu anlatmaya yeter de artar bile.

İstanbul Bloggerları, İstanbul Grupları

Dergi İstanbul severler için koleksiyon değerinde, "İstanbul’un ilk'leri ve En’leri" başlıklı bir de eki var. Hatta İstanbul’u yazan bloggerlara, facebook gruplarına yer vermişler. Mesela bizim Caner Cangül’i gördüm çok sevindim. Saffet Emre Tonguç, Facebook grubu olarak  "Burası İstanbul" ve "Beyaz Yakalılar" a yer verilmişler. Beyaz Yakalılar Bulgar Pando'ya gitmiş.
İstanbul paylaştıkça güzel.

Samimi Mahalleler

Dergi bir de samimi mahalleler adında dosya oluşturmuş, Zeyrek, Üsküdar, Boyacıköy, Cankurtaran, Arnavutköy, Galata, Rumelihisarı'ndan güzel kareler var. Ayrıca "bir mimarın hayali" başlıklı Berna Tükel Yılmazçetin imzalı isllustrasyonlar da görülmeye değer.