4 Mayıs 2014 Pazar

Şafak Korosu İştirak Vaktinde Başlıyor

İstanbullu Şafak Gününü Kutlamalı

Kuş gözlemciliğine olan sevgimi bilmeyen yoktur. Varsa da şimdi öğrenmiş oluyor. 
Herkese bu rafine hobiyi tavsiye ediyorum. Şu İstanbul'un gürültüsünden, sıkıntısından kurtulmak için güzel bir hobi.  İstanbul'da kuş gözlemi ile ilgili çeşitli topluluklar var bunlardan biri İKGT ve Yelkovan yani İstanbul kuş gözlem topluluğu. Gurup üyeleri şahane insanlar. 


İKGT'nin sayfasını mutlaka ziyaret etmelisiniz huzur bulacağınız kesindir. Birbirinden güzel kuş ve doğa fotoğrafları ile gözleriniz bayram edecek. Doğa Derneği ve İKGT ortak bir etkinlik planlamış, her yıl dünyanın pek çok ülkesinde kutlanan "Uluslararası Şafak Korosu Günü" etkinliğini bu yıl Sarıyer'de gerçekleştiriyor.


Sabahın erken saatlerinde yani 4-5 arası kuş seslerinin en iyi dinlendiği saatte yanınızda getirdiğiniz kahvaltılıklarla haydi Sarıyer'e. Kuş gözlemine gidiyorsunuz başka neler lazım.

Dürbün, fotoğraf makinası ve su ve yiyecek hepsi bu.

Şafak Korosunun bu yıl yapılacağı yer Sarıyer Garipçe köyü bildiğiniz gibi üçüncü köprünün çalışma  alanları belki de gidip gözlerinizle doğanın nasıl tahrip edildiğini görseniz iyi olur. Zira kuzey ormanları İstanbul için hayati önem taşıyor. O orman yok olursa Çin'de olduğu gibi maske ile dolaşırsak şaşırmam!