8 Ocak 2015 Perşembe

Beni Neden Yordun İstanbul?

Oh ne ala Nişantaşı!


Fotoğraftan başlayalım. Ben ona yeni yıl çöreği diyorum. Eski yılın son günü yeni yılın ilk 2 günü Nişantaşı'ndaydık. Sağolasın Hayri İnönü gaza gelip pejmurde  reklam kokan vıcık vıcık pavyon gibi ışıklı sokaklar yaratmadığın için. Sağolasın Hayri İnönü,  sayende insan gibi dolaştık Nişantaşı sokaklarını, Sağolasın Hayri İnönü egona yenilmeyip tüm İstanbulu yığmadın Nişantaşı sokaklarına.

Biz Megolaman severiz Hayri!


Dikkat et Hayri İnönü bizim millet megaloman sever! Hemşehricilik sever! Bunlar senin eksilerin! Biz dürüst adamı nihayetinde millet olarak severiz ama dürüstlük ender rastlanan bir karakter olduğu için hep altında bir Çapanoğlu ararız, biraz sabır! Şunu unutma en azından bir blogger'ı dürüst olduğun konusunda inandırmışsın!

"Ne oldu sana Bolat, almış başını gidiyorsun! Hani eski yıl muhasebesi yapacaktın"

Blogger Bolat'ın astroloji ile imtihanı


Evet, yapalım eski yılın muhasebesini. 2014 Blogger Bolat'ın astrolojiye inanmaya başladığı bir yıl oldu. 2013 yılının ilk haftası okuduğum bir burç yorumu 2014 yılı sizin için çetin bir yıl olacak hukuki sorunlar ve mücadele dolu bir yıl sizi bekliyor deniliyordu. Ben astroloji merakı olan arkadaşlarımla dalga geçen ben meğerse eşeğin önde gideniymişim. Astraloğun yazdığı gibi oldu hukuki sorunlarla boğuşuyoruz.


Mücadelemiz yıl sonuna doğru aynı hızla devam etti. Ama mücadeleyi seven bir insan olarak bundan pek de şikayetçi olmadım. Dinç kalmam hayata daha sıkı sarılmam gerçeğini bir kez daha öğrenmiş oldum.

Başardıklarım oldu bunlar : Yepyeni bir kariyere sahip oldum. Başlangıçta garipsediğim kariyere iyice alıştım. Artık "hocam" diye hitap eden birine garip garip bakmıyorum.


Babalık bir kariyer midir?


Kariyer dediğin şey dişinle tırnağınla çalışarak elde ettiğin bir şeydir. Babalık ve annelik kariyeri içinde biraz çaba var! Ama tüm çaba ve çalışmaya karşın vermezse mabut  neylesin Sultan Mahmut durumu da olabiliyor. Dolayısıyla annelik ve babalık bir kariyer değildir. Ama bakan bey o gün lafın gelişi bir teşbih bir benzetme olsun diye söylemiş millet hücum edince de maksadı aştım diyemiyor. Olur böyle şeyler biz yapmıyor muyuz, hoş karşılamak lazım bazen. 

Blogger Bolat 2014 yılı Haziranında bir kız çocuğu babası olarak evde fitbol oynayacak takımı kurmuştur. Hoş geldin bebek dedik sarılıp koklaştık, agucuk, gugucuk, babacık diyerekten pek severiz birbirimizi. Ama bir de iki de bir mama kusmasa üstüme başıma iyi olacaktı ama olsun! 

Sıfırdan iş kurulur mu?


Şehir efsanesi olarak görürdüm. Başardıklarım hanesine sıfırdan iş kurmayı ekledim. En büyük kazanımım beni yanıltmayan dostlarım oldu. Kadim dostlarım. İyi günde kötü günde yanımda olan dostlarım. Dostlukların sınandığı bir yıl oldu ve dostlar beni yanıltmadı, var olsunlar.

Naçizane tavsiyemdir, para pul, varlık, unvan, şan şöhret bunlar sizi kurtarmaz tüm bunların yerine karakter sahibi bir kaç dostunuz olsun emin olun yeterli.


Başaramadıklarım hanesine tatile gidememeyi koyuyorum. Zira oğlum bensiz tatil yaptı çok üzüldüm.  İstanbul 2014'te beni biraz yordu ama bu onun suçu değil.

Yine de seni seviyorum İstanbul


Güle güle 2014 ,Hoş geldin 2015 diyorum.

Tüm okuyucular için güzel bir yıl diliyorum.