28 Ocak 2015 Çarşamba

Blogger'ın İstanbul-Eskişehir Hızlı Tren Yolculuğu

İstanbul-Eskişehir-Ankara Hızlı Treni

İş hayatının en yorucu işlerinden biri seyahatler. Nevriniz döner taksi, otobüs, uçak, hızlı tren, vapur telef olursunuz.
Sabah 06:30 treni ile Eskişehir'e gitmek için Nişantaşı'ndan gece saat 4:30'te taksiye bindim sabah 05:15'te Pendik'teki hızlı trene giden ilk otobüse bindim. Tam saatinde hızlı trende oldum, sabah kahvaltısını trende yaptım saat 09:10'da Eskişehir oldum, büyükşehir belediyesinde bir toplantıya katıldım sonra Eskişehir'i doya doya gezdim buz gibi havada, her şeyiyle güzel ve genç bir şehir.

Eskişehir'in en meşhuru çiğ börek ve papağan

İlk hissim şu oldu,  bir İç Anadolu şehri, yediğin içtiğine toplam 25 TL filan ödeyince ağlayasın geliyor o derece ucuz. Sordum ne yiyelim ne içelim diye Çiğ börek dediler tamam dedik bir esnaf itina ile Papağan'ı tavsiye etti, sağolsun kapısına kadar da götürdü, biraz yağlı ama nefis bir şey. Yaşasın Tatarlar. Tüm Tatarları saygı ile selamlıyorum.

Nuga helvalı Eskişehir-İzmir Yolculuğu

Neyse efem Akşam Eskişehir otogardan İzmir'e geçeceğim ama nasıl uykusuzum, otobüste uyurum diyorum! İsmail Ayaz'dan bileti aldım. Gar'da içim ısınsın diye Nuga helvası alıyorum 2 tane, hoop nugalar mideye.Otobüste mışıl mışıl uyuma hayali kuran Bolat'ın içi yanıyor, gitti bizim uyku, sabah saat 06:30'da İzmir'de uyandım toplam uyku 2 saat. Ver elini Bornova.
Alsancak'ta  İş arkadaşlarıyla kahvaltı yapıyoruz. Görüşmemiz 2 saat erteleniyor biz de kahve içmeye devam ediyoruz o arada ben berberde traşımı oluyorum... İş görüşmemizi yapıyoruz ekip dört bir yana dağılıyor o Ankaraya bu İstanbul'a derken ben İzmir Kent Müzesi'nde Blogger Özlemaki'yi ziyaret ediyorum. İlk defa yüzyüze konuşuyoruz ama sanki 20 yıllık arkadaşım...
Telefonuma bakınca 12 cevapsız arama bir sürü mesaj uçağı beklerken birde ne göreyim dönüş biletini 2 kez almışım derhal Pegasus standına gidiyorum, kolaylıkla iptal ediyorlar. Beğendim ben Pegasus'u.
İstanbul'da eve dönüşüm saat 12'yi buluyor. Hemen uyumam lazım sabah 50 kişilik bir toplantı beni bekliyor, duş ve derhal yatağa. Sabah 07:30'da kalkıyorum yine aynı İstanbul koşuşturması.

Günaydın İstanbul...


Pendik Hızlı Tren YHT İstasyonuna Nasıl Gidilir?

Pendik'ten kalkan YHT yani Yüksek Hızlı Tren'e nasıl yetişirim diyorsanız tarif edeyim. Metrobüs'le Kadıköy Söğütlüçeşme'ye kadar Metrobüsle gelebilir oradan taksi ile iskeleye ulaşabilirsiniz.Sabah 06:30 seferi için Kadıköy'deki Haldun Taner Tiyatrosu 16 hat numaralı otobüse bineceksiniz. Otobüs saat 05:15'te kalkıyor ve tam saatinde sizi YHT'ye ulaştırıyor.